Лятото официално започна с първия концерт от турнето на МОЛЕЦ – „Там където“. На 20 юни Vidas Art Arena в София събра хиляди фенове под открито небе за една вечер, посветена на музиката от албума „Параклис“ и на историите, които той продължава да разказва.
Концертът предложи редица специални моменти, които предизвикаха емоционални реакции у публиката. Сред най-вълнуващите от тях беше появата на тазгодишния победител от Евровизия – Дара, с която дуото изпя общата си песен. Към тримата артисти на сцената се присъедини и продуцентът на група USK, добре познат на феновете от участието си във видеоклипа към песента. Заедно те превърнаха изпълнението си в един от най-енергичните моменти на вечерта, посрещнат с бурните аплодисменти на феновете.

Още: Ударно завръщане, лятно турне и нови песни: Група "Молец" в Студио Actualno (ВИДЕО)
По-късно на сцената МОЛЕЦ посрещнаха още един свой близък приятел и творчески съмишленик – Роби. Той подари на феновете изпълненията на „Никъде“ и „Как“ – песни, които през годините се превърнаха в любими за голяма част от публиката. Освен познатите хитове, зрителите имаха възможността да чуят и „Персеиди“ – нова песен от предстоящия албум на Роби, която голямата публика първа чу на турнето.
Една от най-големите изненади за вечерта беше представянето и на неиздадената песен „Пепел“, която също прозвуча за първи път на живо във Vidas Art Arena. Преди изпълнението ѝ Юли сподели, че е напълно възможно парчето никога да не бъде официално издадено. „Може и никога да не види бял свят“, сподели той, преди първите ѝ акорди да прозвучат пред хилядите присъстващи.
Освен музикалните изненади, концертът беше белязан и от силни лични послания към публиката. Дълго ще се помни емоционалното обръщение, което Крис отправи към феновете – думи, които уловиха същността на проекта „Параклис“ и връзката между артистите и хората пред сцената:
Още: "Молец" и DARA представят модерен химн на приятелството (ВИДЕО)
„Параклисът не е място за съвършени хора. Параклисът е там, където пукнатините си личат – по стените, по сърцата, по думите в песните. И предполагам, щом си тук, значи поне един от нашите редове, поне една пукнатина, поне един наш страх, поне един наш копнеж живее и във теб.“

С успешния си концерт в София МОЛЕЦ поставиха началото на лятната си поредица от музикални събития, която ще продължи със Стара Загора (Летен театър, 27 юни), Пловдив (Античен театър, 15 август), Бургас (Летен театър, 30 август) и Варна (Летен театър, 5 септември). След интимните акустични срещи през зимата, музиката от „Параклис“ пое към откритите сцени, където отново ще срещне нови хора и истории, които да я припознаят като своя.
Билетите са в продажба в мрежата на Eventim, Bilet.bg и OMV.
Още от Музика:
- Готик метъл групата Blackbriar с концерт в България
- Световният феномен THIS IS MICHAEL идва в София през 2027 г.
- Мелодичната блек метъл банда Vinterland от Швеция с първи концерт в България на 24 януари 2027 г.
- Алтернативният R&B изпълнител JMSN идва в България
- Легендите на британския поп KULA SHAKER идват в София за ексклузивно шоу през ноември
- Остават броени дни до старта на лятното турне на група "Молец"
- Наближава концертът на Yngwie Malmsteen и Rivetskull у нас
- Цар Плъх представят "Дежа вю" - песен за загубата и страха от забрава (ВИДЕО)
- Първи концерт на CORONER в София!
- Любов, опасност и музиката на Уитни Хюстън в BODYGUARD – THE MUSICAL
Коментари